fbpx

Szybki kontakt? Zadzwoń: 607 819 688

x

Zamów kuriera DHL po odbiór sprzętu do serwisu

Imię*
Nazwisko*
Telefon*
E-mail*
Nazwa nadleśnictwa*
NIP Nadleśnictwa*
Ulica*
Numer domu*
Numer lokalu
Kod pocztowy*
Miejscowość*
Data odbioru urządzenia przez kuriera*
Uwagi:
Twoje zgłoszenie zostało zapisane
x

Imię i nazwisko*

Telefon*

Adres*

Nazwa nadleśnictwa*

NIP Nadleśnictwa*

Nazwa sprzętu*

Ilość dni wypożyczenia*

Pomożecie? POMOŻEMY!

Co zrobić ze starymi rejestratorami?

Projekt Leśnik+ wszedł już w ostatni etap. Trwają szkolenia i po wakacjach wiele Nadleśnictw stanie przed decyzją wymiany rejestratorów. O ile kwestie związane z nowymi aplikacjami leżą w kompetencji innych jednostek (DGLP, ZILP) o tyle wybór konkretnego urządzenia to już zadanie dla Nadleśnictwa. Wybór jest i łatwy i trudny jednocześnie. Łatwy bo do dyspozycji zostało przedstawione kilka urządzeń więc wydaje się, że jest w czym wybierać, ale jednocześnie trudny bo to zupełnie inna klasa urządzeń. Ale jeśli już decyzje zakupowe zapadną to rodzi się kolejny problem. Co zrobić z rejestratorami wycofanymi z eksploatacji? I tutaj tytuł aktualnego bloga jest jak najbardziej trafny chociaż znany z innej epoki, w której miał zgoła inną wymowę.

Skala problemu

We wszystkich jednostkach LP leśnicy pracują z ponad 8 tys. urządzeń typu rejestrator czyli mobilny komputer. Przez najbliższe trzy lata sukcesywnie będą one wycofywane i składane do magazynu. I co dalej? Nie wiele jest firm, które chętnie zajmą się utylizacją a jak się zajmą to zapewne odpłatnie. My oferujemy pomoc w utylizacji, realizowaną w sposób jak najmniej uciążliwy dla Nadleśnictwa. Ponieważ od lat 90-tych ubiegłego stulecia zajmujemy się dostawami rejestratorów to ciąży na nas obowiązek szerszego spojrzenia na zagadnienie obrotu urządzeniami komputerowymi także a nawet przede wszystkim w odniesieniu do ochrony środowiska. W tym celu zgłębiliśmy wiedzę w temacie ROP czyli europejskiego, proekologicznego projektu polegającego na rozszerzeniu odpowiedzialności producenta za sprzęt wprowadzony na rynek. Wprawdzie nie jesteśmy producentem żadnego z urządzeń jakie dostarczyliśmy do jednostek LP, ale udział w tym projekcie na etapach pośrednich czyli m.in. odbioru sprzętu od klienta końcowego, nie został zarezerwowany wyłącznie dla producentów.

Praktyczne działanie

Nadleśnictwo, które zamierza przekazać do utylizacji sprzęt wycofany z eksploatacji (rejestratory a także drukarki do rejestratorów) zgłasza nam taką potrzebę. Po otrzymaniu zwrotnie potwierdzenia z naszej strony wystarczy przygotować urządzenia (paczka) wraz z dokumentem przekazania. Kierujemy następnie do Państwa firmę kurierską (na nasz koszt) i po otrzymaniu urządzeń, potwierdzamy Państwu fakt ich przyjęcia wraz z ekspertyzą techniczną potwierdzającą brak możliwości dalszej eksploatacji wraz z uzasadnieniem.

A bonus za działania proekologiczne?

Oczywiście uznajemy za zasadne aby nadleśnictwo za takie proekologiczne działanie zostało nagrodzone. Przewidujemy zatem nie tylko przedstawienie korzystnej i konkurencyjnej oferty na nowe rejestratory z systemem android ale i kilka innych bonusów, indywidualnie dostosowanych do danego Nadleśnictwa.

footer.zima {background:url('http://rejestratory.info/wp-content/themes/rejestratory/img/footer-zima(1).png') #fff;} .zima .techProblems{background:#fff;color:#000;border:0;} .zima .techProblems p{color:#000;} .zima .main{background:url('http://rejestratory.info/wp-content/themes/rejestratory/img/zima.jpg');}