fbpx

Szybki kontakt? Zadzwoń: 607 819 688

x

Zamów kuriera DHL po odbiór sprzętu do serwisu

Imię*
Nazwisko*
Telefon*
E-mail*
Nazwa nadleśnictwa*
NIP Nadleśnictwa*
Ulica*
Numer domu*
Numer lokalu
Kod pocztowy*
Miejscowość*
Data odbioru urządzenia przez kuriera*
Uwagi:
Twoje zgłoszenie zostało zapisane
x

Imię i nazwisko*

Telefon*

Adres*

Nazwa nadleśnictwa*

NIP Nadleśnictwa*

Nazwa sprzętu*

Ilość dni wypożyczenia*

„Inteligentne przedsiębiorstwo” – wyzwanie i szansa mimo oporu

Jeden z czołowych producentów mobilnych komputerów, używanych także przez leśniczych, przedstawił wyniki badania „Indeks Inteligentnych Przedsiębiorstw”. Jest to globalna analiza mierząca, na jakim etapie znajdują się firmy na drodze do „inteligentnego przedsiębiorstwa”. Pojęcie to oznacza podmiot, który łączy świat fizyczny i cyfrowy, wdrażając innowacyjne rozwiązania na podstawie wniosków wyciąganych w czasie rzeczywistym. Liczba firm definiowanych jako „inteligentne przedsiębiorstwa”, które przekroczyły 75 punktów w ogólnym indeksie, podwoiła się do 10 proc. w 2018 r. Indeks obrazuje zwiększenie liczby wdrożeń i inwestycji w Internet Rzeczy (IoT), przedstawiając dynamikę wzrostu liczby implementacji w miarę spadku oporu prowadzących biznes.

„Technologie przekształcają formułę, w ramach której działa biznes, a dane gromadzone w czasie rzeczywistym dostarczają istotnych informacji pracownikom pierwszej linii, co umożliwia im optymalizowanie prowadzonych działań” – powiedział Tom Bianculli, główny dyrektor ds. technologii w firmie Zebra Technologies, firmy, która takie badania przeprowadziła.

NAJWAŻNIEJSZE WYNIKI BADANIA

  • Inwestycje w IoT rosną, a opór przed jego wdrożeniem maleje. W firmach, które wzięły udział w sondażu, roczne wydatki na IoT wzrosły o 4 proc. rok do roku. Aż 86 proc. firm szacuje, że liczba ta wzrośnie w ciągu przeciągu dwóch lat, a niemal połowa przewiduje wzrost inwestycji o 11-20 proc. Ponieważ pracownicy stają się bardziej otwarci na nowe technologie, liczba firm, które oczekują oporu wobec swoich planów IoT, spadła z 75 proc. w 2017 r. do 64 proc. w tym roku.
  • Przedsiębiorstwa zwiększają wydajność dzięki wnioskom wyciąganym w czasie rzeczywistym. Ponad połowa ankietowanych z całego świata mówi, że informacje z ich rozwiązań IoT są udostępnianie pracownikom w czasie rzeczywistym lub zbliżonym do rzeczywistego. Oznacza to wzrost o 37 proc. i podkreśla rosnące zapotrzebowanie na procesy mobilne, które umożliwiają przepływ informacji wśród pracowników. Analityka czasu rzeczywistego i bezpieczeństwo były wskazywane jako dominujące elementy firmowego planu zarządzania danymi. Godne uwagi jest to, że organizacje z regionu EMEA udostępniają pracownikom pierwszej linii dane, które umożliwiają podejmowanie konkretnych działań – 27 proc. respondentów z regionu twierdzi, że dostarczają takich informacji pracownikom pierwszej linii.
  • Bezpieczeństwo jako priorytet. Firmy przyjmują bardzo rozważne podejście do stosowania standardów bezpieczeństwa w swoich rozwiązaniach IoT. Indeks pokazuje 18-procentowy wzrost liczby firm, które stale monitorują poziom bezpieczeństwa Internetu Rzeczy, aby zapewnić odpowiedni poziom ochrony i rzetelność danych.
  • Firmy w większym stopniu polegają na ekosystemie rozwiązań. Aż 40 proc. firm twierdzi, że zarządza całym środowiskiem IoT we współpracy ze strategicznym partnerem, co oznacza wzrost o 21 proc. w porównaniu z 2018 r. Ta zależność od specjalistycznej wiedzy stron trzecich w zakresie zarządzania procesami IoT, jest kluczowym sygnałem, że przedsiębiorstwa są zdecydowane przyspieszyć wprowadzanie rozwiązań do inteligentnego przetwarzania danych oraz wdrożenia IoT.

Dane, cytaty i niektóre treści zaczerpnięte z www.zebra.com

footer.zima {background:url('http://rejestratory.info/wp-content/themes/rejestratory/img/footer-zima(1).png') #fff;} .zima .techProblems{background:#fff;color:#000;border:0;} .zima .techProblems p{color:#000;} .zima .main{background:url('http://rejestratory.info/wp-content/themes/rejestratory/img/zima.jpg');}