Szybki kontakt? Zadzwoń: 607 819 688

x

Zamów kuriera DHL po odbiór sprzętu do serwisu

Imię*
Nazwisko*
Telefon*
E-mail*
Nazwa nadleśnictwa*
NIP Nadleśnictwa*
Ulica*
Numer domu*
Numer lokalu
Kod pocztowy*
Miejscowość*
Data odbioru urządzenia przez kuriera*
Twoje zgłoszenie zostało zapisane
x

Imię i nazwisko*

Telefon*

Adres*

Nazwa nadleśnictwa*

NIP Nadleśnictwa*

Nazwa sprzętu*

Ilość dni wypożyczenia*

Drukarka fiskalna

Posnet Temo HS

Drukarka fiskalna

Posnet Temo HS

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ to najmniejsza i najlżejsza drukarka fiskalna na rynku!

Bez trudu zmieści się w podręcznej torbie, a nawet kieszeni.

Wyjątkowo prosta obsługa i wytrzymała bateria czynią z drukarki Posnet Temo HS EJ doskonałe urządzenie do pracy mobilnej. Na uwagę zasługuje nowoczesny i funkcjonalny design oraz wysoka jakość wykonania.

Akcesoria

 • Ładowarka samochodowa
 • Pokrowiec
 • Zasilacz sieciowy
 • Kabel USB
 • Akumulator

Chcesz bezpłatnie przetestować sprzęt?

wypełnij zgłoszenie

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak zamówić drukarkę fiskalna Posnet Temo?

  Drukarkę fiskalną Posnet Temo można zamówić w zakładach wymienionych poniżej.

 • Jak wygląda proces fiskalizacji?

  Po zamówieniu drukarki, pracownik firmy TAKMA wysyła maila z prośbą o przesłanie danych do fiskalizacji takich jak: NIP Nadleśnictwa, adres Nadleśnictwa, adresy leśnictw, nazwę Urzędu Skarbowego.

   

 • A co z Urzędem Skarbowym?

  Po fiskalizacji, pracownik firmy TAKMA, wysyła maila do Nadleśnictwa z gotowym zgłoszeniem do Urzędu Skarbowego, które trzeba podpisać i dostarczyć do US w ciągu 7 dni od daty fiskalizacji.

 • Kto, kiedy i jaki sposób wykonuje obowiązkowe przeglądy drukarek?

  Przepisy wynikające z § 7 ust. 1 pkt 6 w zw. z § 16 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z 28 listopada 2008 r. w sprawie warunków stosowania kas rejestrujących, nakładają na podatnika obowiązek przeprowadzenia obowiązkowego przeglądu przed upływem 24 miesięcy, przez serwis kasy czyli w tym przypadku firmę TAKMA.

  Istnieje możliwość wykonania przeglądu przed upływem 12 miesięcy a korzyścią takiego przeglądu jest wydłużenie gwarancji na moduł fiskalny a kolejny rok. Standardowa gwarancja ważna jest 1 rok.

  Przegląd odbywa się w siedzibie Nadleśnictwa po wcześniejszy ustaleniu dogodnego terminu. Serwisant potwierdza wykonanie serwisu poprzez wpis do książki serwisowej.

 • Czy drukarka drukuje asygnaty?

  Urządzenie jest przystosowane do drukowania asygnat. Jednak, wg Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych asygnata powinna być drukowana na 4 calowym urządzeniu np. Zebra ZQ520.

   

 • Co w przypadku zmiany adresu leśnictwa i nagłówka w zafiskalizowanej drukarce?

  Jeżeli adres Nadleśnictwa lub leśnictwa uległ zmianie, konieczne jest pobranie (powyżej) programu NPS oraz wybranie (poniżej) odpowiedniego filmu i postępowanie krok po kroku.
  W przypadku braku możliwości włączenia video, powyżej, jest również, instrukcja zmiany nagłówka w PDF.

  Ważne aby nowe dane przesłać do firmy TAKMA, w celu wygenerowania druku aktualizacji danych, które trzeba dostarczyć do US.

 • W jaki sposób zmienić czas na letni lub zimowy?

  Zmianę czasu z zimowego na letni bądź odwrotnie możemy wykonać na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest zmiana poprzez menu drukarki,

  Menu (strzałka w prawo) –> konfiguracja –> param.ogólne –> data i czas –> wybieramy odpowiednio, czas letni lub czas zimowy. Urządzenie zapyta czy dane są poprawne i zatwierdzamy klawiszem w prawo. Wydruk programowania zegara powinno się wpiąć do książki serwisowej

  Drugim sposobem jest zmiana poprzez program Leśnik.

  Leśnik –> konfiguracja –> drukarki fiskalne –> ustaw datę –> potwierdzamy dane OK.

  WAŻNE_1! Godzinę możemy zmienić TYLKO raz na 24h i tylko o pełną godzinę.
  WAŻNE_2! Przed wykonaniem zamiany czasu, trzeba zrobić, raport dobowy.

  Kody błędów:

  KOD BŁEDU 5 – nie wydrukowany raport dobowy
  KOD BŁEDU 4 – próba zmiany czasu poprzez LEŚNIKA gdy różnica jest większa niż godzina. Najlepiej, w takim wypadku, wykonać zmianę, bezpośrednio, w drukarce.

 • W jaki sposób wprowadzić bezterminowy kod autoryzacyjny?

  Aby wprowadzić kod autoryzacyjny, który pozwoli na bezterminową pracę postępujemy wg. tego schematu:

  MENU(strzałka w prawo) –> KONFIGURACJA –> PARAM. OGÓLNE –> KODY AUTORYZ. –> WPISZ KOD. Wpisujemy poprawy kod i zatwierdzamy strzałką w prawo.

 • Jak sparować drukarkę fiskalną z rejestratorem?

  Parowanie wymienionych urządzeń jest bardzo proste lecz wymaga zapamiętania kilku etapów, które podaję poniżej. Pierwszym etapem jest przygotowanie drukarki,

  MENU (strzałka w prawo) –> KONFIGURACJA –> KONF.SPRZĘTU –> PORTY KOM. -> MODUŁ ZEWN. –> WAŻNE: ZATWIERDZAMY PROFIL PRACY, KTÓRY SIE WYŚWIETLIŁ CZYLI JEŚLI SIĘ POJAWIŁ POSNET RSBT-TEMO TO KLIKAMY STRZAŁKĄ W PRAWO A JEŚLI POJAWIŁ SIĘ POSNET BLUEMOD1 TO RÓWNIEŻ ZATWIERDZAMY STRZAŁKĄ W PRAWO.  –> następnie w urządzeniach z profilem pracy POSNET BLUEMOD1 trzeba zmienić strzałką w dół tryb pracy z LOW ENERGY NA CLASSIC –> pojawia się nazwa urządzenia, którą zatwierdzamy strzałką w prawo –> PIN (zostawiamy 1234, klikając strzałką w prawo) –> pojawia się TAK Parowanie. Kolejnym etapem jest przygotowanie rejestratora.

  START –> USTAWIENIA –> POŁĄCZENIA –> BLUETOOTH –> URZĄDZENIA

  Wracamy do drukarki fiskalnej i potwierdzamy (strzałką w prawo) parowanie a w rejestratorze klikamy SKANUJ.

  Drukarka fiskalna pojawi się jaki TEMO… –> parujemy urządzenia podając kod 1234 i klikamy DALEJ –> zaznaczamy „ptaszkiem” okno PORT SZEREGOWY –> w kolejnym oknie ustawiamy TYLKO PORT COM np. COM5 i klikamy GOTOWE.

  Ostatnim etapem i jest ustawienie drukarki w programie LEŚNIK.

  LEŚNIK –> KONFIGURACJA –> DRUKARKA FISKALNA –> i tutaj zmieniamy –> NOVITUS na POSNET –> przypisujemy port com taki sam jak przy parowaniu np. COM5 –> liczba asygnat 0 (zero) –> zapisujemy ustawienia (ikona dyskietki) –> ponownie wchodzimy w DRUKARKA FISKALNA –> klikamy USTAW STAWKI VAT aby sprawdzić połączenie –> na drukarce pojawi się DATA POPRAWNA? –> zatwierdzamy strzałką w prawo i drukarka powinna wydrukować stawki vat.

  I to na tyle. W razie problemów – tel. 726 15 15 15

 • Czy drukarka fiskalna Posnet Temo HS drukuje NIP klienta?

  Jeżeli program Leśnik będzie posiadał taką funkcje (trwają pracę nad aktualizacją programu w ZILP) to oczywiście drukarka fiskalna Posnet Temo HS wydrukuje NIP klienta.

Filmy instruktażoweGdzie zamówić?

location map

ZUP ŁÓDŹ
ul. LEGIONÓW 113
90-073 ŁÓDŹ
(42) 639 73 26

ZPUH OLSZTYN
ul. MARII ZIENTARY MALEWSKIEJ 51/53
10-307 OLSZTYN
(89) 526 01 37

ZSLP STARGARD
ul. WOJ. POLSKIEGO 119
73-110 STARGARD
(91) 577 18 32

ZSLP SIEDLCE
ul. KAZIMIERZOWSKA 9
08-110 SIEDLCE
(25) 632-58-79

Problemy techniczne z urządzeniem
Posnet Temo HS?

Zadzwoń: 607 819 688 lub

dhl logo Zamów kuriera po odbiór sprzętu

FreshMail.pl
 
footer.zima {background:url('http://rejestratory.info/wp-content/themes/rejestratory/img/footer-zima(1).png') #fff;} .zima .techProblems{background:#fff;color:#000;border:0;} .zima .techProblems p{color:#000;} .zima .main{background:url('http://rejestratory.info/wp-content/themes/rejestratory/img/zima.jpg');}